Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 
 
Autorzy
 
Cyberpunkowe Newsy i Uaktualnienia Strony#sesja-plSzukaj
  Literatura
Muzyka
Film
Nauka
Felietony
Galeria
Fabryka Literacka
Dzial Cyberpunka AD2020
A co to?
Przygody
Zbrojownia
Podreczniki
Dyskusje
Pomoce MG
Projekty wspierane przez NCL
Dodatkowe Zasady lub rozszerzenie istniejacych
Live Action Role Playing Game
Po prostu roznosci
Linki do zaprzyjaznionych stron cyberpunkowych

Linki

adszedł czas powiedzieć sobie prawdę - Night City Limits to nie jedyna strona w całości poświecona Cyberpunkowi. Żeby się o tym przekonać wystarczy wpisać do przeglądarki nazwę "cyberpunk", ale po co jeśli można zerknąć na NCL`a ;)? Bardzo Nas o to prosiliście, więc macie... Ażeby TWOJA strona znalazła się w tym dziale wystarczy spełnić dwa warunki:
  1. Musisz mieć stronę poświęconą fabularnej grze CP2020 bądź kulturze cyberpunku.
  2. Musi ona spełniać choćby minimalne wymagania co do przyzwoitej estetyki i znastwa tematu.
Zgłoszenia przyjmuje pocztą elektroniczną Webmaster. Zgłoszenia od niedoszłych wrogów strony NCL oraz moich (Vendeta) będą rozpatrywane bez uwzględnienia ich dotychczasowych win. Amnestia panowie... (i panie?).

Strony polskie:

Mainframe The Edge 2020 - strona Yivan`a, człowieka z listy dyskusyjnej CPLS i jak sądzimy przyjaciela strony Night City Limits. Godna polecenia rewelacyjna galeria autora.

Anarchia Corporation - ciekawa strona z nowymi pomysłami do Cyberpunka 2020 w przyjaznej formie drukowalnego PDF`a. Polecamy.

Strona88 - dokładniej jest to fragment Strony88 poświęcony Cyberpunkowi 2020. Znaleźć tu można trochę cyberpunkowych różności. Najciekawszy (moim zdaniem) dział ma nazwę Czarny Młotek i jest zbiorem artykułów z Blackhammer'a przetłumaczonych na polski.

Carpe Noctem - to strona w całosci poświecona grozie. Ale jest coś czego żaden fan cyberpunku nie moze przegapić. Znajduje się tu bowiem pierwsze polskie, oficjalne tłuamczenie opowiadania Neila Gaimana pt. "Goliath", które zostało napisane specjalnie na prośbę braci Wachowskich i potrzeby filmu Matrix.

Strony zagraniczne:

cyberpunk.co.uk - świetna strona Cyberpunkowa. Fajnie wygląda, można trochę poczytać, jednak jest jeden minus - ich archiwa już od jakiegoś czasu są zamknięte, z co za tym idzie, większość materiałów jest niedostępna:(

The Chrome Page - ciekawa strona, zawiera m.in. historię 1990-2026 będcą kompilacją danych zebranych z podstawki i kilkunastu dodatków, wielki słownik ulicznego slangu, mapę Night City wraz z przyległościami i jeszcze kilka ciekawych rzeczy.

CyberSmily's Datafort - jeszcze trochę Cyberpunkowych różności (pomysły autorskie), poza bronią i cybernetyką można tu znaleźć także niecodzienny ekwipunek, trochę soft'u dla Netrunnera, modyfikacje zasad, parę przygód, kartę bohatera (i na pewno jeszcze coś).

Blackhammer CyberPunk Projct - niesamowity sajt z ogromną ilością nowego sprzetu, broni, ról, umiejętnosci, a przede wszystkim nowych zasad. Jestu tu mnóstwo alternatywnych zasad związanych z najróżniejszymi aspektami gry. Ponadto autorzy nie ograniczyli się do publikacji jedynej i tylko słusznej wersji, i często jest kilka rozwiązań konkretnej kwestii do wyboru dla MG (zdarzają się także artykuły zbiorcze i porównawcze).

Ghost 2138 - fantastyczna strona z fan-artem zbliżonym do klimatu Cyberpunka. Poza tym a może przedewszystkim rewelacyjne cyberpunkowe komiksy. Od jakiegoś czasu strona jest aktualizowana!

Matrix Comics - strona prezentująca wszystkie komiksy zainspirowane filmowym megahitem Matrix. Znajdziecie tu wiele interesujących prac Braci Wachowskich, Tima Sale'a, Geoffa Darrow'a, Billa Siekiewicza i wielu, wielu innych godnych uwagi artystów. Prace te zostały zebrane w jeden tom i w roku 2003 opublikowane jako "Matrix Comics"

Datafortress 2020 - Ta strona gościła już kiedyś w naszym dziale linków, niestety przepadła bez wieści. Jednak - jak widać - odnalazła się i ma się dobrze. Można tu znaleźc duzo ciekawego materiału na temat CP 2020. Co ciekawe strona jest ciągle żywa i aktualizowana!

Karsten's Cyberpunk Archive - niemiecka strona poświęcona Cyberpunkowi 2020. Można tu znaleźć całkiem dużo materiałów zarówno dla graczy, jak i dla MG. Na uwagę zasługuje także dział galerii, gdzie znajdziemy ogromną ilość zdjęć i rysunków w klimacie cyberpunkowym, podzielonych dla naszej wygody na kategorie. Dobre wrażenie mogą psuć nieco natrętne popupy i zasłaniające widok banery, ale jak to mówią wapniaki - nie ma róży bez kolców.

Ishkur`s Guide to Electronic Music - czyli Przewodnik po Muzyce Elektronicznej Ishkura - ciekawa strona, na której autor dokonuje podziału muzyki elektronicznej. Każdy wyodrębniony gatunek posiada ilustrację muzyczną w postaci kilku fragmentów utworów. Zdecydowanie polecam celem rozeznania się w tym, czego można szukać jako tła do przygód naszych graczy.

Rad's CyberPunk GunPage - jak wskazuje tytuł strona poświęcona jest w całości broni dla Cyberpunka 2020. Autor sam rysuje obrazki gnatów, co ciekawsze udostępnia plik Photoshopa, w którym znajdują się gotowe elementy, z których można sobie poskładać rysunek własnegj giwery. Niestety sajt nie jest już aktualizowany.

Node 16 v.2.0 - strona twórców m.in. kultowego Cyberpunk Reference Booka wróciła!!! Parę lat jej nie było ale pojawiła się znów, ale nowa, odmieniona, bo to przeciez wersja 2.0. Nie wszystko (jeszcze?) na niej działa, ale bądźmy dobrej myśli.All Rights Reserved
Cyberpunk is R.Talsorian`s Trademark Name for Its Game of a Dark Future