FAQ Zaloguj
Szukaj Profil
Użytkownicy Grupy
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Rejestracja
Korporacja Chronos
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Forum Night City Limits Strona Główna » Polska 2020 i autorskie dodatki, CPv3...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nemo007
Śmieciarz


Dołączył: 09 Sty 2007
Posty: 40

 Post Wysłany: Sro 10 Sty, 2007 0:25    Temat postu: Korporacja Chronos
Odpowiedz z cytatem

Jest to opis organizacji do mojej wizji Cycera wiec parę odnośników może nie korelować z oryginalną wersja ale jak czytałeś moja linie czasowa i opis świata to będziesz wiedział o co chodzi.


Szukasz ciekawej pracy? Wyzwań? Podróży w różne regiony świata? Potrzebujesz sprawdzić się i szukasz wyzwań? A może chciałbyś zobaczyć inne światy i kolonizować nowe tereny? Zgłoś się do najbliższej placówki Korporacji Chronos. Dobre wysokie płace. Najlepsza opieka zdrowotna i pakiet socjalny dla rodzin. Nie wierzysz? Sprawdź sam.

Reklamówka w prasie.


Korporacja Chronos jest jedną z młodszych i bardziej tajemniczych korporacji. Powstała w 2021 po sprowadzeniu do polski zdemontowanej bazy obcych z Antarktyki. Oficjalnie jest to korporacja prywatna polska mająca swoje siedziby w większości krajów świata zajmująca się oficjalnie bioniką i technologią pozyskaną z wraku statku kosmicznego a także produkcją statków kosmicznych dalekiego zasięgu i kolonizacją planet. Główna jej siedziba znajduje się w Warszawie w budynku dawnego Pałacu Kultury i Nauki. Jest to jedyna korporacja, która może mieć swoja siedzibę w Polsce. Na jej czele stoi dyrektor Joanna Grom, która urzęduje i mieszka na najwyższym piętrze pałacu. Korporacja ta ma własne siły wojskowe ściśle współpracujące z wojskiem polskim i policja na zasadach wzajemności. Są to głównie małe oddziały uderzeniowe wyposażone w najnowszy sprzęt, także lotniczy złożony z bojowych av-ek i oddziałów pancernych ochraniających fabryki i magazyny.
Do pracy przyjmowani są wszyscy chętni ale przechodzą oni przez sito weryfikacji, sprawdzania tożsamości i kwalifikacji. Czasem wybitny ekspert w swej dziedzinie jest przenoszony do ukrytych laboratoriów gdzie ma dostęp do najnowszych technik i badań w zamian za osiedlenie się w Polsce i brak możliwości wyjazdu. W siłach bojowych jest dość duża rotacja gdyż wszelkie ćwiczenia organizowane są z użyciem ostrej amunicji i bez taryfy ulgowej. Wszystko jest dość piękne i cukierkowe mimo ze to mała korporacja i stosunkowo młoda to ma wielkie poważanie w świecie gdyż jako jedyna ma wszelkie patenty na nowoczesne technologie i produkcje. Ale jak każda organizacja w tym świecie ma ona swoje tajemnice.


Mamy problem w Moskwie, jeden z naukowców z tamtejszego laboratorium przeszedł do korporacji SovOil i podjął z nimi współpracę co mamy zrobić?
Wyślijcie Cień Apokalipsy niech go zlikwiduje.
Jego może lepiej nie, lepiej wyślijmy kogoś innego.
A to czemu?
Bo nie chcemy niszczyć całej Moskwy przynajmniej na razie.

Tajne zebranie dowództwa dwójki

Korporacja Chronos jest tylko przykrywką, fasadą dla o wiele bardziej tajemniczej siły która swoimi mackami próbuje opleść cały świat i ułożyć go według własnych planów. Siłą tą jest polski wywiad i kontrwywiad zwany tez polska dwójka lub dwójką. Powstała ona na bazie wywiadu i kontrwywiadu wojskowego w 2021 roku, po przywiezieniu szczątków bazy obcych, żeby nikt niepowołany nie dostał jej w swoje ręce i nie została zaprzepaszczona szansa jaka to dawało Polsce. Sam fakt że te szczątki są w Polsce i to że zaczynają się ich badania zostały utajone i zamaskowane powstaniem korporacji chronos. W czasie wojny polska postanowiła być neutralna, co nie oznacza ze nie rozwijała się. W tym czasie powstały dwie duże bazy jedna pod Warszawą z wejściem w podziemiach pałacu kultury, a druga pod bagnami Prypeci niedaleko byłej granicy polsko – białoruskiej. Bazy te zbudowane są na planie koła i maja po 200 pięter wgłęb ziemi na piętrach tych jest wszystko, co potrzeba do samo wystarczalności bazy i nie utrzymywania z powierzchnia kontaktu. Z powierzchnią łączą je nieduże zaminowane korytarze windy o wysokości około 150 metrów. A Co 50 pięter umieszczona jest stacja kolei podziemnej łączące bazy te ze sobą nawzajem i z innymi rozsianymi po całym świecie mniejszymi (maksymalnie 20 piętrowymi) kopiami Po zakończeniu wojny gotowe były już plany i poczynione pewne kroki w celu szybkiego opanowania „pokojowego” państw sąsiadujących z polską, które doprowadziło do powstania W.R.S.
Rekrutacja przebiega dwutorowo raz namawia się najlepszych naukowców i wojskowych, którzy przychodzą pracować do korporacji mamiąc ich wspaniałymi warunkami pracy i pieniędzmi a także możliwością nowych odkryć. Co prawda okazuje się to nie do końca prawdą i ludzie ci są zatrzymywani w jednej z baz bez możliwości wyjścia na zewnątrz.
Drugi system rekrutacji to rekrutacja bezpośrednia, wybierani lub najmowani są ludzie najczęściej krawędziarze na jedną lub kilka różnorakich akcji(od likwidacji po skompromitowanie osoby lub instytucji), przez podstawionych najemców i z nich wybierani są najlepsi, którzy trafiają na dalsze szkolenie, po którym kierowani są do jednostek uderzeniowych, gdzie mogą powoli piąć się w hierarchii wyżej dochodząc do rangi nawet generała i możliwości stworzenia własnej jednostki wojskowej oczywiście podporządkowanej dowództwu dwójki. Obecnie w siłach bojowych rozsianych po całym świecie znajduje się koło 100 000 osób wyposażonych w najlepszy i nowoczesny sprzed i mających dostęp do najnowszych bionicznych wszczepów.
Polskiej dwójce przewodzi ściśle określona grupa 12 osób zwana radą na czele, której stoi sklonowany marszałek Piłsudski, który jest też prezydentem W.R.S. Nikt nie wie, kto jest w radzie ani w jaki sposób ona rządzi czy jest wybierana.

„Widzisz wilka uciekaj, widzisz dwóch jesteś trupem”
Anonimowy polski ganger


„Wilki” są specjalnymi oddziałami uderzeniowymi wysyłanymi tam gdzie zwykłe grupy nie dają sobie rady lub do ochrony szczególnie ważnych osobistości.. Są to 10 osobowe grupy ludzi uzbrojone w karabiny szturmowe, 2 sztuki broni ciężkiej i 2 ciężkie karabiny maszynowe i 1 karabin snajperski na oddział. W każdym oddziale zawsze znajduje się jeden technik i jeden medyk. Wszyscy członkowie oddziału przeszkoleni zostają w obsłudze broni będącej na stanie. Grupy te są wysyłane wszędzie tam gdzie potrzebne jest szybkie uderzenie na umocnione punkty oporu lub tam gdzie interesy korporacji są zagrożone, czy to tajne laboratorium gdzieś w Ameryce, czy choćby kwartał bloków gdzie umocniła się grupa gangersów z porwanym towarem lub człowiekiem. Uderzenie jest szybkie i zwykle w 100 procentach skuteczne. Maja wszczepy bioniczne poprawiające celność, siłę, szybkość reakcji.

Karabin Szturmowy Wilkołak
Używany jedynie przez oddziały wilków. Nie do kupienia na wolnym rynku gdyż każdy karabin jest genetycznie dopasowany do użytkownika i użyty przez kogoś innego wybucha (zadając 3k6 ran w promieniu 2 metrów).

Typ broni Celność broni Dostępność broni Ukrywalność broni Obrażenia Kaliber broni #poc. w mag. Ilość strzałów na rundę Zawodność broni Zasięg
Kar +2 Niemożliwa N 6k6+2 7,62C 60 3/10/30 NZ 300m
Celownik laserowy, genetycznie dostosowywany spust, możliwośc dodania jakiegoś granatnika lub małej wyrzutni rakiet.
 Powrót do góry »
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Forum Night City Limits Strona Główna » Polska 2020 i autorskie dodatki, CPv3...
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietachSolaris 1.12 phpBB theme/template © 2003 - 2006 Jakob Persson (readme)(forumthemes/bbstyles)

Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group