Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Japonia 2029


Opracował: Paul Minor


Mopa Japonii

Japonia

Stolica: Tokio
Populacja: 142,449,703
Piśmienność: 99%
Waluta: jen
Klimat: Od tropikalnego (południe) do subarktycznego (północ)
Wody terytorialne: 12 mil morskich
Siły zbrojne: Japan Self-Defense Force (JSDF) (Samoobrona) lądowe, morskie i lotnicze

Ekonomia

ilozofia pracy Japończyków w połączeniu z polityką rządu i niewielkimi wydatkami na obronę (około 1% dochodu narodowego) pomogła Japonii uzyskać pozycję najpotężniejszego ekonomicznie państwa świata. Charakterystyczną cechą ekonomii japońskiej jest łączenie się dostawców, wytwórców i dystrybutorów w silnie powiązane grupy zwane keiretsu. Przemysł, najważniejszy sektor gospodarki, jest silnie uzależniony od importowanych surowców i paliw. O wiele mniejszy sektor rolniczy jest silnie subsydiowany i chroniony, ma zbiory plasujące się w światowej czołówce. Pomimo, że produkcja ryżu jest tak wysoka, Japonia musi importować około 70% potrzebnych zbóż. Japonia posiada jedną z największych flot rybackich świata, gdyż jej statki to około 25% wszystkich tego typu jednostek.

Rząd

ystem rządowy w Japonii 2029 jest silnie wzorowany na parlamencie angielskim. Jest podzielony na trzy organy - ustawodawczy (dwuizbowy sejm), sądowy i administracyjny. Wybory do sejmu są powszechne, następnie sejm wybiera Pierwszego Ministra. Pierwszy Minister wyznacza następnie pozostałych ministrów.

Ministerstwa

Ministerstwo Sprawiedliwości: sądy
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: sprawy wewnętrzne państwa, służby publiczne, policja
Ministerstwo Spraw Zagranicznych: dyplomacja międzynarodowa
Ministerstwo Obrony Narodowej: sprawy obronności kraju i SDF
Biuro Bezpieczeństwa Publicznego

BBP jest siłami policyjnymi używanymi przez ministerstwa. Jest prawie w swoim statucie i często używane do szpiegostwa i tajnych operacji. BBP dzieli się na 9 sekcji, z których każda podlega jakiemuś ministerstwu

Uwaga: Z powodu braku danych znane są tylko funkcje trzech sekcji.

Sekcja 1 - zajmuje się zwalczaniem narkotyków i jest zbliżona do amerykańskiego DEA. S-1 w swych akcjach używa personelu wytrenowanego w walce i prowadzeniu dochodzeń. Sekcja ta podlega MSW.

Sekcja 6 - w jej skład wchodzi wytrenowany w prowadzeniu dochodzeń, walce i operacjach specjalnych personel z MSZ. Sekcja ta jest utajniona i często bierze udział w szpiegostwie i tajnych operacjach. Oficjalnie w S-6 nie ma żadnych cyborgów. Sekcja podlega bezpośrednio Pierwszemu Ministrowi.

Sekcja 9 - jest oddziałem szturmowym MSW i zajmuje się zwalczaniem terroryzmu, przestępczości cyborgów i zabójstwami. Jest ona organizacją paramilitarną a prawie wszyscy jej członkowie są cyborgami. Jeżeli dojdzie do jakiejś akcji terrorystycznej do S-9 należy albo jej przerwanie, albo odnalezienie odpowiedzialnych za nią osób. Sekcja ta prowadzona jest przez Daisuke Aramaki a poziom taktyczny należał kiedyś do Motoko Kusanagi. Niestety, jej obecne miejsce pobytu pozostaje nieznane. S-9 ma dostęp do szerokiego zakresu typów uzbrojenia. Jej pracownicy mogą używać wszystkich typów pistoletów, PM oraz karabinów, mają także dostęp do kamuflażu termooptycznego i Fuchikomas.

Większe miasta

aponia jest państwem, które może pochwalić się najbardziej zaawansowanymi technologicznie miastami świata. Poniżej przedstawione są ogólne informacje o Bertarve i Newport City. Najważniejszymi miastami kraju są Tokio i Osaka, lecz zostały one już dokładnie opisane w "Pacific Rim".

BERTARVE

ertarve leży na południowym krańcu wyspy Etorofu. Etorofu wraz z wyspami Kunashiri, Shikotan Habomai od 1945 aż do końca III wojny światowej znajdowały się pod okupacją rosyjską. W tych czasach Bertarve było rosyjską bazą łodzi podwodnych. Po zwrocie tych terenów Japonii ich nowi właściciele całkowicie zniszczyli bazę. W ostatnich latach Bertavre poważnie się rozrosło. Nadal mieszka tam wielu Rosjan, lecz przeważającą większość stanowią Japończycy. Bardzo silne są w tym regionie działania korporacji, gdyż teren ten ma ważne znaczenie strategiczne. Większość korporacji założyła tu swoje pododdziały. Największym problemem miasta jest przestępczość. Zbyt mała ilość czasu dla stworzenia sprawnie działających sił zbrojnych uczyniła z Bertarve raj dla poszukiwanych kryminalistów, gangów i szpiegów. Kwitnący czarny rynek, dzięki korupcji policji praktycznie ujawnia się i zaczyna działać jak zwykły uliczny bazar. Jeżeli to jest nielegalne i tego chcesz, możesz to znaleźć tutaj.

Geograficzne położenie Bertarve jest bardzo ciekawe - miasto leży dookoła podnóża mającej 4500 metrów wysokość góry Bertarve. Na załączonym zdjęciu widać, że wieżowce zasłaniają widok góry, ponieważ są naprawdę wysokie - niektóre z nich mają nawet dwa kilometry wysokości! Od centrum miasto rozpościera się na 11-12 kilometrów w każdym kierunku. Na obrzeżach miasta znajdują się duże porty morskie tworząc z Bertarve największy port Japonii. Etorofu połączone jest z innymi wyspami i ze stałym lądem za pomocą Maglevu Tohoku. Rozkład społeczny przedstawia się następująco: najbogatsi żyją w wieżowcach wysoko nad powierzchnią ziemi, a biedota zaludnia ulice. Korzystając z powietrznych chodników łączących wieżowce bogaci nigdy nie muszą schodzić do poziomu gruntu.

Tak jak Newport City, Bertarve jest bardzo zatłoczone i prowadzenie w nim samochodu przypomina koszmar. Większość ulic wypełniona jest ludźmi, a większość z nich woli podróżować pieszo. Przez całe miasto przebiega trasa maglevu i wielka autostrada łącząca Etorofu z innymi wyspami.NEWPORT CITY

budowane jako port Shinhama w Prefekturze Tokushima (Japonia podzielona jest na 47 jednostek administracyjnych znanych jako prefektury), Newport City szybko stało się miastem wielkiego handlu, polityki i międzynarodowych intryg. Miasto rozbudowane zostało na początku tysiąclecia, gdy pojawiły się problemy z przestrzenią. Praca nad pływającą częścią znaną jako Newport City zaczęła się około 2005. Miasto stało się jedną z metropolii nowego wieku. Duże korporacje międzynarodowe mają w nim swoje siedziby główne, wiele konferencji politycznych odbywa się właśnie w nim, a nie w Tokyo.

Samo miasto zbudowane jest jak forteca. Największe wieżowce korporacji dominują nad centrum części pływającej otoczone przez tysiące mniejszych budynków. Całe miasto poprzecinane jest siecią kanałów. Zewnętrzny pierścień miasta składa się z dużych doków zdolnych do przyjmowania dużych jednostek i z magazynów. Całe Shinhama znajdujące się na lądzie znane jest jako "Stare Miasto". Budynki w nim są starsze i mniej zautomatyzowane niż w części pływającej. W północnej części Tokushimy znajdują się wielkie rezydencje w klasycznym japońskim stylu.

Do części pływającej prowadzi wiele autostrad, lecz podróż samochodowa po samej wyspie jest udręką, z powodu ogromnego tłoku. Najlepszą metodą poruszania się po Newport City jest skorzystanie z maglevu, elektrycznych autobusów lub łodzi.

Powrot