Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Bar "Ostatnia Przystań"

Autor: Adam "Nemo007" Nieduziak

Jest to opis klubów (barów), które są przykrywką dla baz Polskiej Dwójki, zwanej oficjalnie Korporacją Chronos. W siedzibach oficjalnych dla bezpieczeństwa nie może być żadnych podejrzanych instalacji, więc postanowiono robić je pod przykrywką barów. Każdy ma podobną budowę i rozmieszczenie, choć ich nazwy są różne. Rozmieszczone są w głównych miastach U.S.A.C, Rosji, U.K.E, San Angeles, i I.Z.K.A.

ar zwykle mieści się w budynku niedaleko strefy walki. Jest dość duży (ma około 300 metrów długości i 150 szerokości). Jedna trzecia budynku jest piętrowa najczęściej, ta przylegająca do głównej ulicy. Z boku klubu zbudowany jest parking strzeżony, na którym można zaparkować pojazdy. Kluby te składają się z trzech sal dla klientów połączonych z tyłu wspólnym korytarzem dla pracowników baru, z osobnymi wejściami do każdej sali i ukrytymi w nim strzelnicami, w razie dużych kłopotów. W korytarzu tym są też wejścia do pomieszczeń gospodarczych, spiżarni i kuchni. Korytarz kończy się wzmocniona stalą i ołowiem ścianą, na wysokości połowy trzeciej sali dla gości. Za ścianą tą jest sekretna winda do tajnej bazy korporacji Chronos.

Pierwsza sala przeznaczona jest dla wszystkich chętnych. Złożona jest z dwóch poziomów, na dole jest duży parkiet do tańczenia ze sceną w jednym z rogów pomieszczenia, często organizowane są tu koncerty początkujących kapel, rockmanów, DJów, czy ogólne dyskoteki dla młodzieży. Wokół sali zbudowana jest antresola, gdzie stoją stoliki i nieduże loże dla bogatszej młodzieży. Serwowany tu jest głownie alkohol, również prawdziwy, niesyntetyczny jak i różne napoje energetyczne i chłodzące. Można tez zamówić lekki posiłek, z tym że składa się on zwykle z powszechnie dostępnej syntetycznej żywności. Narkotyki są tu zakazane, każdy złapany na posiadaniu lub zażywaniu ich jest natychmiast wyrzucany z lokalu. Wystrój jest typowo młodzieżowy – dużo świateł, laserów , stroboskopów i różnego rodzaju graffiti na ścianach.

Z sali tej jest przejście do drugiej mniejszej. Ściana i drzwi wejściowe do niej są wyciszone, tak że nie słychać żadnej muzyki i odgłosów zabawy z pierwszej sali (oprócz momentów wejścia i wyjścia). Wystrój tego pomieszczenia przypomina kawiarnię połączoną z dobrej klasy restauracją. Pod ścianą, za którą jest korytarz łączący wszystkie pomieszczenia, umieszczony jest bufet i kuchnia, gdzie przygotowywane są potrawy zarówno syntetyczne, jak i (dla bogatszej klienteli) prawdziwe mięsa, sałatki i alkohole. Można tu tez zamówić różne rodzaje kaw i herbat. Na pozostałej części tej sali umieszczone są nieduże, maksymalnie czteroosobowe stoliki, wśród których krążą dyskretnie i cicho kelnerzy, a przy ścianach są małe zamykane salki dla pragnących prywatności. Z głośników sączy się spokojna cicha muzyka, a ściany pomalowane są w odcienie zieleni i błękitu. Sala ta przeznaczona jest dla ludzi którzy szukają spokoju, i nie chcą być nagabywani przez władze, czyli mafiosów, różnej maści przestępców, bogatszej klienteli i ludzi którzy są tu kierowani w sprawie rekrutacji dla Korporacji. Przydzielane są tu nowe zadania, zbierane sprawozdania i dane z misji. Można tu także wynająć lub poszukać pracy dla wielkich i potężnych w półświatku. W tym pomieszczeniu znajdują się też drzwi do trzeciej sali, która jednak dostępna jest tylko dla wybranych, gdyż wejścia pilnują zwykle dwaj dobrze zbudowani ochroniarze, często z widocznymi wszczepami cybernetycznymi i widoczną bronią półautomatyczną.

Trzecia sala ma wygląd bogatego klubu. Ściany pokryte są drewnem, skórą i materiałem w ciepłych brązowych barwach. Stoliki są nieduże dwu i czteroosobowe, ponadto jest tu kominek i fotele skórzane. Pod jedną ze ścian umieszczony jest kontuar, za którym znajduje się nieduża kuchnia, gdzie serwowane są tylko prawdziwe naturalne potrawy i alkohol. Muzyka jest cicha i nie nachalna. Można także włączyć swoją ulubioną muzykę. Sala ta jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla pracowników i agentów Korporacji Chronos. Także kucharze i barman są pracownikami korporacyjnymi. W pomieszczeniu tym znajdują się dwie dodatkowe pary drzwi – jedne prowadzą do korytarza ciągnącego się przez cała długość klubu, drugie prowadzą do windy zjeżdżającej 100 metrów niżej do bazy korporacyjnej.

Baza jest mniejszą kopią głównej siedziby w warszawie. Ma około 30 pięter ułożonych na planie koła. Na wysokości 15 pietra jest umieszczona stacja kolejki podziemnej (na kontynencie euroazjatyckim bazy te połączone są bezpośrednio z bazą w warszawie, w Ameryce maja połączenie z niedużą podmorską placówką umieszczoną na zatopionych terenach wschodnich, ale z dala od większych zatopionych miast, które bywają celem podmorskiej działalności wydobywczo-eksploatacyjnej) Baza ta jest samowystarczalna i może działać przez rok bez kontaktu z powierzchnią. Wewnątrz znajdują się magazyny broni, strzelnice, pokoje rekreacyjne, sale odpraw, i mieszkalne, dobrze zaopatrzone ambulatoria i szpital, strzelnice i hale ćwiczebne dla agentów korporacji i sił szybkiego reagowania, a także wyspecjalizowanych oddziałów uderzeniowych, oficjalnie nie istniejących lub nie mogących działać na tym terenie. W głównych bazach w Warszawie i pod rozlewiskami Prypeci, istnieją również hale produkujące bionikę, zajmujące się badaniem i wprowadzaniem obcych technologii, produkujące broń i nowe technologie, a także sale szpitalne zajmujące się instalacją wszczepów bionicznych i szkolące w ich używaniu, a także technika klonowania i hibernacji.

Krążą też plotki o istnieniu prototypów czegoś w rodzaju maszyny czasu i gwiezdnych wrót, podobnych do tych ze starego serialu telewizyjnego. Ale to tylko plotki, które są dość mocno tępione.

Powrot