Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Wtopa

Opracował: Bratłomiej "koszal" Bielaś

cenariusz przeznaczony dla biznesmena, który wynajął drużynę solo poprzez znajomego: fixera i dowolnej innej postaci (oprócz rockmana i netrunnera, przynajmniej jeden z BG powinien pracować dla korporacji.

Począteczek:

iznesmen siedzi sobie wygodnie w fotelu, popija drinka, ogląda i telewizję i czeka na telefon od ekipy, którą wynajął dzień wcześniej z polecenia fixera, której zadanie polegało na dostarczeniu głowy mneomokuriera pod wskazany adres. Skacze pilotem po kanałach, gdy nagle jego uwagę zwraca informacja: "przed 10-oma minutami w strefie korporacyjnej Petrochemu rozbił się helikopter na środku posesji niejakiego Malcolma Mc'larena- (wpływego dyrektora Petrochemu), gdzie właśnie odbywały się uroczystości weselne. Porywacze sfilmowani zostali amatorską kamerą. W katastrofie helikoptera i strzelaninie jaka wybuchła pomiędzy ochroną a porywaczami zginęło 16 osób, 12 zaś odniosło rany Na miejscu jest już Policja".

Biznesmen rozpoznaje w terrorystach wynajętą przez znajomego fixera ekipę... nerwowo łapie komórkę, która już rozbrzmiewa znajomą melodią- dzwoni szef... (cóż jest NAPRAWDĘ przekonywujący co do konieczności odzyskania przesyłki)

Rozwinięcie

pośród pięcioosobowej grupy porywaczy zginęły dwie osoby. Pojemnik kriotoniczny z głową mnemonica leży porzucony przed drzwiami frontowymi pośród szczątków rozbitego helikoptera, łabędzi z lodu poprzewracanych stolików itd. Na miejsce skierowano jednostkę SWAT'u, a także specjalną korporacyjną grupę uderzeniową. Toczą się rozmowy pomiędzy rzecznikami Policji i Petrochemu, kto ma podjąć ewentualną akcję odbicia zakładników.

Ważne informacje

Plan porywaczy: p r z e ż y ć; najpierw uruchomią system antywłamaniowy domu, nie zgodzą się na wkroczenie medyków (rannych gości opatrzą sami), w razie czego spróbują dogadać się z prasą lub wezmą kilku najcenniejszych zakładników by opuścić Night City i USA. UWAGA: policja i siły Petrochemu znają tylko lokacje dwóch porywaczy w budynku.

Plan gliniarzy: porywacze rozwalili kilku gliniarzy jeszcze na lotnisku, gliny nie lubią ofiar wśród swoich, ponadto gdy ustalone zostanie, że negocjacje ma prowadzić korp będą zabezpieczać tylko teren, lecz wtrącą się natychmiast po rozpoczęciu akcji.

Plan Petrochemu: pośród gości jest kilka osób, o których korporacja wolałaby, by nikt nie wiedział (są powiązani z grupami przestępczości zorganizowanej w Night City), prawnicy firmy po około godzinie czasu wywalczą prawo przeprowadzenia akcji i negocjacji z porywaczami, jeśli porywacze zadeklarują chęć współpracy spełnią ich warunki, lecz nie od razu- są już bowiem ofiary i choć większość z nich to ochroniarze ofiary te miały rodziny i bliskich wśród pracowników korporacji.
Atak będzie polegał na użyciu gazu, snajperów z najlepszymi gnatami do tej roboty oraz wkroczeniu oddziału PW.

Co do Twojej drużyny MG...

 • nie tak łatwo dostać się do strefy korporacyjnej (robota dla fixera), helikopter, którym lecieli porywacze został zestrzelony właśnie z powodu naruszenia strefy lotów, brama wjazdowa strefy jest solidnie chroniona, a szympans w pancerzu wspomaganym nie bierze łapówek (no może dwa kilo bananów?..)
 • - dom, w którym zamknęli się porywacze i ich zakładnicy wybierz sam- jest mnóstwo willi, które możesz znaleźć w necie, ważne byś wybrał taki, który Ci odpowiada na 2020 rok, moją propozycję znajdziesz na końcu.
 • BG dysponują danymi personalnymi i numerem telefonu porywaczy.
 • od strony kanałów dom jest solidnie zabezpieczony, ba nawet nie ma połączenia, tak dużego by zmieścił się w nim człowiek,
 • wokół domu zaparkowanych jest mnóstwo av-ek gości weselnych, jest kupa reporterów, sporo glin (SWAT), jest też Operacyjna Grupa Kryzysowa Petrochemu (twardziele w pancerzach wspomaganych)
 • pamiętaj MG, że to co interesuje BG leży porzucone przed drzwiami frontowymi pośród poprzewracanych stołów i dekoracji, łabędzi z lodu itd., natomiast wszyscy inni mają to gdzieś,
 • sytuacja porywaczy jest rozpaczliwa, z czego zdają sobie oni sprawę, każdy z nich jest skłonny poświęcić pozostałych byle tylko wyjść z opresji w jednym kawałku,
 • mimo, że teren ten jest własnością korporacji Petrochem rozmowy, kto ma przeprowadzić ewentualną akcję odbicia zakładników (Petrochem, NCPD czy też może Trauma Team, gdyż kilku z gości użyło kart), zajmą trochę czasu, kolejny czas zyskają BG na fakcie, że porywacze długo nie przedstawią żadnych żądań, ani się nie skontaktują.
 • pomocna może okazać się Cindy Hamilton - ambitna reporterka WNS, odkryje ona, że BG kontaktowali się z przestępcami (jeśli tylko porozumieją się z nimi telefonicznie), jest gotowa na wiele (ale nie na wszystko) w zamian za gorący materiał
 • nie zamieszczam charakterystyk porywaczy, proponuję użyć schematu korporacyjnych solo z "chronić i służyć", pamiętaj by byli tak samo dobrzy lub lepsi od BG,
 • i ostania rzecz - scenariusz naprawdę jest do przejścia, a moja drużyna zakończyła go bez jednego wystrzału (jeśli chcesz wiedzieć umówili się z przywódcą porywaczy, wkraczając na posesję jako paramedycy i wynosząc go jako rannego "zakładnika"), daj im pomyśleć i niczego nie sugeruj. A gdyby im nie wyszło, cóż szef nie będzie zadowolony...

  Widok frontu posiadłości  Widok z góry

  Powrot