Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

W pogoni...

Opracował: "Rado"

rzygoda prosta i dynamiczna. Czasem zbyt dynamiczna. 4 graczy wystarczy. Jeśli kluczowa postać kampanii nie przyszła na sesję a reszta wierci ci dziurę w brzuchu żebyś coś poprowadził to ta przygoda jest idealna.

Wprowadzenie

ewnego dnia jeden z graczy otrzymuje telefon od znajomego fixera. Ten proponuje mu spotkanie w interesach wraz z pewnym wpływowym człowiekiem z pewnej wpływowej korporacji. Dobrze płatne. Każe wpaść z kumplami. Bulevarstreet o północy. Więcej szczegółów nie ujawnia.

Spotkanie

oulevarstreet to mała boczna uliczka. Gracze docierają na miejsce i po kilku minutach czekania wśród śmieci i kontenerów w uliczkę skręca para reflektorów całkowicie oślepiając bohaterów. Światła gasną i z limuzyny wysiada fixer wraz z jakimś nieznajomym w garniturze i dwoma gośćmi a'la Gołota.

Fixer przedstawia nieznajomego jako Bila przedstawiciela Petrochemu a jego kolesi jako Bolo i Lolo. Facet około czterdziestki wręcza jednemu z graczy srebrną walizkę. Mają ją dostarczyć na dworzec kolejowy jutro a właściwie to już dzisiaj o godzinie 10:00 na peron siódmy. Odbierze ją człowiek znany jako Silk. Jeśli gracze będą zainteresowani tym co jest w walizce facet nie owijając w bawełnę otworzy ją. W środku jest cyberdek. Za wypełnienie zadania gracze dostaną w sumie 10 000e$. Po zapłatę mają zgłosić się pod numer telefonu 555-997 po wykonaniu zadania i podać numer konta bankowego. Proste.

Rano

koło godziny 9:30 gracze biorą taksówkę i jadą na dworzec. Na miejscu są około godziny 9:50. Zauważają że miasto jest nieźle zakorkowane. Idą na peron nr. 7. Tam już czeka grupka podejrzanie wyglądających typków. Wyglądają na całkiem niezłej jakości członków gangu. Mają barwy jednego z miejscowych gangów. Test na znajomość półświatka i domyślą się że to na pewno Crawlersi. Handel bronia i narkotykami.

Jeden z pięciu kolesi wyjdzie na spotkanie z PC i przedstawi się jako Silk i poprosi o walizkę. Kiedy gracze mają już opuścić peron zachodzi im drogę jakiś pięciu kolesi. Jeden z nich podchodzi do jednego z graczy i przedstawia się jako Silk (to jest ten prawdziwy) i prosi o walizkę. Jeśli gracze się zorientują co jest grane to zdążą jeszcze zauważyć tamtych pięciu jak wjeżdżają na wyższy poziom ruchomymi schodami. Mam nadzieję że rzucą się w pościg. Jeśli będą dostatecznie szybcy to wybiegną za nimi na okoliczny parking. Złodzieje właśnie wsiadają do białego zdezelowanego Vana. Obok niego stoi podobnie zdezelowany Opel i właśnie wsiada do niego jakiś staruszek. Tamci jeszcze będą próbowali przejechać graczy ale chyba im się nie uda po czym uciekają. Gracze mogą wywalić zza kierownicy staruszka w jechać Oplem. Od tej pory ścigają ich ci prawdziwi ludzie Silka i staruszek. Ci pierwsi mają samochód również na tym parkingu. Zdezelowany Volkswagen.

Pościg

ozpoczyna się akcja. Van z walizką znika za jedną z uliczek. Gracze gubią go z oczu. Zauważają że na ogonie mają Volkswagena który wyraźnie stara się zepchnąć ich z drogi. Nie powinno im się to udać. Kiedy gracze zgubią pościg przypadkowo zauważają zdezelowanego Vana. Stoi zaparkowany przed jakimś budynkiem. Kiedy tam podjadą zauważą z daleka jak kierowca podaje przez szybę jakiemuś człowiekowi dość dobrze ubranemu srebrną walizkę. Pomyślą że to ta której szukają jednak to nie ta. Są w niej narkotyki. Jeśli będą próbowali ją przejąć spotkają się z oporem kierowcy jak i dwóch pasażerów Vana. Od tej chwili ściga ich mafia NC a oni nawet o tym nie wiedzą. Aby przejąć narkotyki prawdopodobnie zostawią samochód gdzieś w bocznej uliczce w pobliżu. Kiedy tam wrócą zauważą że samochód właśnie rusza a za kierownicą siedzi ten sam staruszek. Zasugeruj aby wzięli autobus albo taksówkę. Jadąc autobusem lub taksówką stają w korku. Za pojazdem stoi zdezelowany Van a za kierownicą siedzi Silk. (ten pierwszy czyli fałszywy) Nic nie wskazuje na to że zaraz się odkorkuje więc gracze mają czas na zastanowienie. Powinni otworzyć walizkę i zorientują się że są w posiadaniu niewłaściwej. Czyja jest ta?

Muszą odzyskać właściwą walizkę więc musi nawiązać się walka. Samochodem fałszywy Silk nie ucieknie ale jeśli zauważy że walka przechyla się na korzyść graczy ucieknie.

Strzały w centrum Night City? Oczywiście kilka minut później pojawią się gliny które od tej pory szukają graczy na podstawie ich rysopisów.

Ucieczka

racze uciekają z miejsca strzelaniny z dwiema walizkami. Tak żeby było śmieszniej idąc ulicą minie ich człowiek z identyczną srebrną walizką. Powinni się trochę zestresować i sprawdzić co jest w tej walizce którą właśnie odzyskali.

Nagle powinni zobaczyć jak z naprzeciwka nadjeżdża Volkswagen. Zaczną uciekać w przeciwną stronę a tam.... policja! Ich jedyna droga ucieczki to : .......... w górę ..... a tam AV-ka mafi chcąca odzyskać narkotyki!

o zrobią gracze? Jaką drogę wybiorą?

Miłej zabawy. :)Powrot