Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Arasaka "Sześciany Noclegowe"

Opracował: Mike "Vendeta" Tarnowski

ażdy Solo musi podróżować. Każdy musi się, od czasu do czasu, porządnie się wyspać. W przeciwieństwie do innych artykułów, ten nie jest sponsorowany przez żadną z korporacji. Zdajemy sobie sprawę, że możemy się narazić "chłopakom w czerni" (bojówce Arasaki), ale My z "Solo of Fortune", niewielu rzeczy się boimy i na prośbę naszych Czytelników, odsłonimy nagą i niekiedy bolesną prawdę o "sześcianach mieszkalnych".

omysł tego typu miejsc noclegowych narodził się w Japonii, i dopiero teraz przechodzi renesans w resztkach Stanów Zjednoczonych oraz w całym Starym Świecie (Europa). Azja "sześcianami" pokryta jest niczym pole minowe. Gdzie się nie spojrzeć widzimy hotele zachęcające krzykliwymi neonowymi reklamami do skosztowania gościny w pudełkach, nierzadko nazywanych "trumnami".

"Sześciany" są alternatywą "gwiazdkowych" hoteli dla mniej zamożnych obywateli, najczęściej zlokalizowane w wysokich budynkach dysponującymi od kilkudziesięciu do kilkuset miejscami. Zachęcając nas atrakcyjnymi cenami, a na samym końcu warunkami do spania, idziemy niczym jelenie pod lufę snajperskiego karabinu kalibru .50 BMG, nie zdając sobie sprawy jak wieloma rzeczami ryzykujemy, począwszy od pieniędzy, a skończywszy na życiu. Czas byś wiedział w co się pakujesz.

"Sześcian" Klasy C Cena: 30e$ za noc

ajtańszy, najgorszy i najniebezpieczniejszy. W tych sześcianach, najczęściej położonych na przedmieściach, nikt nie sprawdza dokumentów ID. Arasaka utrzymuje minimalną ochronę, która raczej chroni siebie i sprzęt, niż spokojnych obywateli, którzy nie chcą tego dnia spać na śmietniku. Wszelkie opłaty wnosi sie z góry wraz z niedużym vadium, na poczet ewentualnych strat, w zamian otrzymując splugawione i niezbyt dobrze uprane prześcieradła o nieświeżym zapachu. Nie ma co płacić za ewentualne dodatki, gdyż pewne jest bardziej niż na 50%, że urządzenia są zepsute bądź nie działają poprawnie. O zwrotach kasy nie ma co marzyć. Zbiorowa umywalnia zazwyczaj urąga wszelkim normom czystości i higieny. Głównym środkiem czyszczącym używanym przez sprzątaczki są najtańsze chemikalia do czyszczenia rur, przez co zazwyczaj cuchnie tam równie intensywnie co w przetwórni sardynek. Dużym mankamentem wspólnych noclegów są naturalnie toalety, w których naszemu reporterowi udało się znaleźć "prawdziwe skarby" : zużyte podpaski, zakrwawione bandaże, skalpel, kulę .45ACP oraz tradycyjną strzykawkę po "kwasie" z kompletem trzech, zapasowych igieł. Życie w sześcianach Klasy C wszędzie płynie tak samo. Koło 17-tej salon rekreacyjny z jakimś marnym holovideo, zaczyna się zapełniać ludźmi trzech ras i dziesiątków narodowości. Zgiełk jest potworny, a ze względu na marny obraz na ekranie, ludzie ci uprawiają hazard i piją wysokoalkoholowe trunki, zakupione w promocji z pobliskiego marketu. Gdy mija godzina 23:00, salonik zaczyna cichnąć i to bynajmniej nie z tego powodu, że tych kilkudziesięciu dżentelmenów (ogromną większość stanowią mężczyźni) kładzie się spać, ale dlatego że połowa rzyga w klopach, a druga przysypia zajmując (w najlepszym razie) wolną podłogę pod ścianami. Jak się okazuje, to nie jest najlepsza pora na zasypianie, gdyż do 1:00 hałasy przenoszą się w okolice "trumien", kiedy to podpici "jegomoście", klną w poszukiwaniu wynajętych przez siebie sześcianów. O prywatności nie ma ma mowy. Plastikowa zasłonka, oddzielająca trumnę od korytarza wyknana jest ze splotów grubych nici (w inny sposób możnaby się tam udusić), więc gdy w korytarzu panuje półmrok, a w trumnie świeci jedna z dwóch świetlówek, każdy przechodzący wie co robisz. Wniosek z tego prosty, sprawdzając broń przed akcją, należy robić to w bardziej ustronnym miejscu. Aha. Nie wierzcie reklamom co jakoby "trumienki" miały jakieś drzwi bądź przyzwoite zamki. Na świecie są tylko trzy pawilony Arasaki posiadające porządne drzwi! Z wadliwą klimatyzacją trumien, łatwo możnaby było się udusić. Więc nawet tam, ich zamykanie nie jest zalecane. Okazuje się, że nienajgłupszym pomysłem jest zostawianie osobistych rzeczy w skrytce recpecji. Co jak co, jest tam znacznie bezpieczniej niż w okolicach "trumien". Budzenie zapewniają elektroniczne zegary w każdym z "sześcianów". W okoliach południa wymieniane są prześcieradła, ale jedynie w tych "trumnach", gdzie klient, z góry, nie opłacił następnej nocy.

Dopłaty :
30e$ Wadium
10e$ Zasilanie/noc
10e$ Depozyt/noc
600e$ Prywatność*/noc
___________________________________
* wynajęcie całego piętra

Promocje :
"Weekend" - 2 dni w czasie weekendu - 55e$.
"Tydzień" - 7 dni w cenie 5 dni - 150e$

"Sześcian" Klasy B Cena: 40e$ za noc

ześciany" Klasy B różnią się standardem od Klasy C, jednak ma to niewielkie odzwierciedlenie w cenie. Podobnie jak w klasie C, otrzymujemy "trumnę" o wymiarach 1.3.x1.3x2metry jednak ze znacznie większą ilością dodatkowych opcji, lepiej chronioną i odwiedzaną przez ludzi wyższego szczebla niż "prosto z ulicy". Dlaczego jest tak mała różnica? Bo i ryzyko znacznie mniejsze. Arasaka legitymuje każdego klienta i sprawdza czy nie jest poszukiwany przez jej służby bądź łowców nagród. W praktyce, sprowadza się to do tego, że każdy notowany w kartotece policyjnej musi liczyć się z odmową noclegu, albo wizytą "chłopaków w czerni", którzy go złapią i zgarną ewentualną nagrodę. Najczęściej tego typu sześciany zlokalizowane są w centrach miast, w strefach śródmiejskich w pobliżu stacji kolejowych oraz lotnisk. Z wyżej wymienionych względów, korzystają z nich podróżni i biznesmeni. Czego można się zatem obawiać? Przede wszystkim kradzieży. Niestety miejsca te dosyć często odwiedzają kieszonkowcy i znam niejednego, który stracił ID i karty bankowe. Życie w Klasie B, jest nieco spokojniejsze, ale możecie Nam wierzyć, że niewiele różni się od tego już Wam znanego z Klasy C : zdarzają się nocne hałasy, nierzadkim widokiem jest biznesmen, który nie dotarł do swojego "sześcianu" i wybrał schody ewakuacyjne za miejsce noclegu. Jednak za 40e$ nie znajdziecie na mieście nic lepszego.

Dopłaty :
40e$ Wadium
10e$ Zasilanie/noc
10e$ Panel LCD z kanałami kablówkowymi/noc (niezależnie od zasilania)
15e$ Tele-Videofon (przenośny - działa jedynie w zasięgu budynku noclegowni)
10e$ Zimny nadmuch (pomieszczenia nie są klimatyzowane, więc podczas gorących nocy może się to przydać)
20e$ Depozyt/noc
1000e$ Prywatność*/noc
___________________________________
* wynajęcie całego piętra

Promocje :
"Weekend" - 2 dni w czasie weekendu - 70e$.
"Tydzień" - 7 dni w cenie 5 dni - 200e$

"Sześcian" Klasy A Cena: 100e$ za noc

ześciany" tego typu spotykane są w ścisłych centrach miast. Bardzo rzadko, ale zdarzają się, można je spotkać na osiedlach korporacyjnych. Wtedy służą głównie firmom i korporacjom, które rezerwują je dla swoich pracowników będących w delegacji. Podobnie jak w klasie B, sprawdzana jest tożsamość i "notowania" gościa. Jednak w Klasie A wykonywane jest to znacznie dyskretniej przez specjalne systemy zebezpieczeń. Zaufany informator "Solo of Fortune", powiedział Nam, że weryfikacja jest na kilku poziomach : od numeru karty bankowej, przez nazwisko osoby niej władającej do skanowania linii papilarnych w momencie dotknięcia klamki na drzwiach wejściowych. Sposobów jest setki, a ochrona dba o to by użyć metody najbardziej delikatnej. No właśnie. Ochrona. Trzeba poświęcić jej kilka słów, gdyż ona jest mimo, że jej nie widać. Na zewnatrz modułów są kamery. Tak samo jest w korytarzach. Newralgiczne miejsca kompleksu są czujnie obserwowowane w dzień i noc (w pasywnej podczerwieni). Każdego pijanego gościa ochrona odprowadza do wynajętego przez niego modułu. Nieautoryzowana osoba nie wejdzie do cześci mieszkalnej, a jedyne co będzie mogła porobić to pokręcić się po głównym hallu i zwrócić uwagę strażników. Ludzie posiadający/zażywający narkotyki oraz ci posiadający tatuaże nie są mile widziani na terenie kompleksu i odmawia się im noclegu. Jeśli chodzi o sześciany, są one odrobinę większe i dłuższe przez co można się nieco powyciągać. Pościel jest jednorazowa więc nie ma obaw przed niedopranymi brudami, a każdy ma specjalną kasetkę w "sześcianie", gdzie może schować najcenniejsze drobiazgi. Zamiast parszywego materiału, zasłonka oddzielająca moduł od korytarza wykonana jest z imitującej drewno żaluzji. Miłym akcentem jest otrzymanie wielofunkcyjnych, jednorazowych klapków. Toalety wykonane z dużą drobiazgowością są czyste i funkcjonalne. Całość kompleksu jest klimatyzowana i a pobierane z zewnątrz powietrze wielokrotnie filtrowane. Podsumowywując. Jak nie macie zbyt wygórowanych wymagań, i nie ścigają Was stróże prawa, to idealne miejsce na spokojny sen.

Dopłaty :
100e$ Wadium
10e$ Zasilanie/noc
10e$ Panel LCD z kanałami kablówkowymi/noc (niezależnie od zasilania)
15e$ Tele-Videofon (przenośny - działa jedynie w zasięgu budynku noclegowni)
50e$ Depozyt/noc
3000e$ Prywatność*/noc
___________________________________
* wynajęcie całego piętra

Promocje :
"Weekend" - 2 dni w czasie weekendu - 180e$.
"Tydzień" - 7 dni w cenie 5 dni - 500e$

[ Pomysł autorski & Chromebook ]

Powrot