Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Książki

Opracował: Paweł "Fomoraig" Deptuch

Siły Rynku

Autor: Richard Morgan
Data wydania: 21 luty 2006
Wydawca: ISA
Tytuł oryginału: Market Forces
Ilość stron: 432
Cena: ?


O książce: Pierwsza powieść Morgana nie osadzona w świecie Kovacs’a. Oto nowy, turbodoładowany thriller. W tym świecie mordercy są gwiazdami, media - masową rozrywką, a wolność - raczej niebezpiecznym darem.
Pucz w Kambodży. Zamachowcy w Gwatemali. Dla mężczyzn i kobiet z Inwestycji Konfliktowych Shorn to doskonała okazja. W rozgrzanej globalnej wiosce bliskiej przyszłości, najlepszym interesem jest znalezienie sobie odpowiedniej, małej wojenki i wspieranie jednej strony przeciwko drugiej - w zamian za udział w zyskach. Aby odnieść sukces w tej branży, Shorn używa nowego rodzaju korporacyjnych gladiatorów: dobrze ubranych i ostro prowadzących spluw do wynajęcia, którzy poruszają się w pancernych maszynach i przestrzegają kodeksu samurajów. Chris Faulkner doskonale nadaje się do tego zajęcia.
Wybił się ponad Londyńską strefę destrukcji. A jego zabójstwa uczyniły go sławnym. Ale, w przeciwieństwie do swojego najlepszego przyjaciela i rywala z Shorn, Faulkner ma w sobie coś, czego nie dostrzegają outsiderzy. Coś, co próbuje uratować jego żona, a była gwiazda porno, która awansowała na reporterką telewizyjną - wyeksploatować.
Skąpany we krwi, będący na celowniku zwyczajnych kryminalistów liczących na swój "strzał sławy", Faulkner żyje na kredyt. Dopóki nie dostanie ostatniej szansy na ujście z życiem.


Crescent City Rhapsody

Autor: Kathleen Ann Goonan
Data wydania: 2006
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Crescent City Rhapsody
Ilość stron: ?
Cena: ?


O książce: Świat odległej przyszłości, gdzie bohaterowie żyją w mieście będącym cudem nanotechnologii. Lecz coś w mechanizmach funkcjonowania miasta zaczyna się psuć


Woken Furies

Autor: Richard Morgan
Data wydania: 2006
Wydawca: ISA
Tytuł oryginału: Woken Furies
Ilość stron: ?
Cena: ?


O książce: Powrót do uniwersum Kovacs’a.Głupcy

Autor: Pat Cadigan
Data wydania: 2006
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Fools
Ilość stron: ?
Cena: ?


O książce: Wątek powieści dotyczy członka The Brain Police. W przyszłości, manipulacje i transplantacje ludzkiej pamięci są na porządku dziennym, osiągane dzięki zastąpieniu oczu biogemami, które odgrywają rolę bezpośrednich łącz danych do mózgu przez nerwy wzrokowe. Na początku jest Maria, policjantka, która zostaje umieszczona pod przykrywką (z ukrytą starannie własną osobowością) jako Marva, aktorka metodyczna(która pracuje nakładając postacie na samą siebie). Podczas jednej z jej regularnych sesji odgrywania postaci, Marva zmienia się w Marię i decyduje, że pozbędzie się jej całkowicie, poprzez zatrudnienie Osoby Towarzyszącej. Osoba Towarzysząca, Marceline, jest pamięciową ćpunką, mimo to sprawną w obchodzeniu się ze szwankującą pamięcią, która potrafi przyjąć transfer osobowości, a następnie się go pozbyć. Ale odkrywa, że transfer od Marvy jest dla niej zbyt silny i kończy z trzema osobowościami na karku, przełączając się prawidłowo pomiędzy Marvą i Marceliną, z Marią wskakującą od czasu do czasu. Po tym zdarzeniu, wszystko staje się jeszcze bardziej zagmatwane, jako że alfons Marceliny próbuje przywrócić ją z powrotem pod swoją kontrolę i zamieszanie nabiera tempa. Tak więc jest to niekończący się krąg przełączających się osobowości, sfinalizowany nieprawdopodobnym rozwiązaniem...
Powrot