Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 
Transmetropolitan: Wydanie Kolekcjonerskie

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Darick Robertson
Data wydania: 31 styczeń 2006
Wydawca: Mandragora
Tytuł oryginału: Transmetropolitan: Back on the street; Lust for life
Ilość stron: 280
Cena: 69.90 zł


O komiksie:Tutaj więc, zebrane w jednym schludnym tomie, są pierwsze dwie historie z sagi TRANSMETROPOLITAN. Tutaj mamy miasto przepełnione każdym grzechem jaki można sobie wyobrazić i kilkoma, które wyobrażono za nas. Mamy tu Pająka Jeruzalem, dziwacznego, żałosnego łajdaka, który przeprowadzi was przez ten Babilon przyszłości. Mamy tu najwspanialszy, najczarniejszy humor i najczystszą nienawiść, oraz poczucie sprawiedliwości przecedzone przez zaciśnięte zęby. Jest tu też, tak niespodziewana i naturalna jak łzy striptizerki, mała cząstka zwykłej ludzkości.


Kości Czasu

Autor: Kathleen Ann Goonan
Data wydania: 29 listopad 2005
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: The Bones of Time
Ilość stron: 420
Cena: 35.90 zł


O książce: „Szkielety czasu” to SF na najwyższym poziomie. Powieść stanowi mistrzowskie połączenie współczesnych koncepcji naukowych z tak klasycznymi elementami SF, jak podróż w czasie, podróż kosmiczna czy klonowanie. Do tego wszystko to podane jest w niezwykle ciekawym kontekście historycznym, jaki stanowi autentyczna tajemnica śmierci ostatniej księżniczki Hawajów wpleciona w fabułę powieści. Zaskakuje tu również bogactwo odniesień naukowych, filozoficznych i religijnych; prócz nanotechnologii, buddyzmu czy hawajskiego szamanizmu, pojawia się kontrowersyjna teoria kwantowa ludzkiego umysłu Rogera Penrose’a.
Na Hawajach międzynarodowa korporacja buduje wielopokoleniowy statek kosmiczny, który poniesie człowieka w gwiazdy. Korporacja nagminnie łamie prawo, prowadzi nielegalne eksperymenty nano. Jedyną szansą na powodzenie projektu wydaje się tunel czasoprzestrzenny, niestety, prace utknęły w martwym punkcie. Tymczasem dyskryminowani Hawajczycy realizują swój własny projekt międzygwiezdnego lotu, będący ziszczeniem ich marzeń o odzyskaniu utraconego Edenu.


Blade Runner

Autor: Philip K. Dick
Data wydania: 10 listopad 2005
Wydawca: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Blade Runner
Ilość stron: 272
Cena: 15.90 zł


O książce:Przełom wieku XX i XXI. Na wyniszczonej Ziemi pozostały tylko niedobitki populacji ludzkiej. Żywe zwierzę jest cenne niby dzieło sztuki. Policjant Rick Deckart dostaje zadanie zlikwidowania grupy zbuntowanych androidów typu Nexux-6. Ich moduły mózgowe mają dwa tryliony składowych i są w stanie dokonać wyboru spośród dziesięciu milionów możliwości działania. Ale najważniejsze to, że roboty mają również wolę życia i przetrwania...


Cyfry Życia

Autor: Robert N. Stephenson
Data wydania: 28 październik 2005
Wydawca: Prószyński Media
Tytuł oryginału: Life Light
Ilość stron: 80
Cena: 8.90 zł


O książce: Powieść ta ukazała się w wydaniu specjalnym magazynu "Fantastyka: Powieść" nr4(9) ZIMA 2005. A.D.2152. Los ludzkosci zależał od jednego uścisku reki, a Kyle Raymond miał spocone dłonie. Przyszłosć nie wyglądała różowo. Międzynarodowym korporacjom nie zależało na zmianie status quo. Kyle wpatrzył sie w ekran, zajmujący ścianę za biurkiem, i westchnął. Stworzenie nowego świata to niełatwe zadanie, ale nic innego nie mozna było zrobic.


Fellahowie: Arabeska Trzecia

Autor: Jon Courtenay Grimwood
Data wydania: 20 październik 2005
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Felaheen: The Third Arabesk
Ilość stron: 380
Cena: 35.90 zł


O książce: Odkąd Aszraf-bej przybył do al-Iskandarijji, wiele się wydarzyło w Afryce. Wszyscy uważają go za syna emira, płatnego zabójcę, człowieka bardzo niebezpiecznego. Ale sam Aszraf niewiele wie o swoim pochodzeniu, oprócz tego, że został genetycznie zmodyfikowany i posiada umiejętności niedostępne innym ludziom. Kim jest naprawdę – to wyjawi wam trzeci tom trylogii.
Grimwood pisze gęsto, dzięki licznym retrospekcjom buduje kunsztowne tło wydarzeń misternie splata fabułę, a jego znajomość świata arabskiego jest wprost zdumiewająca. To wielki talent, a trylogia Arabeska jest tego dowodem.


.hack//Bransoleta Zmierzchu #3

Scenariusz: Tatsuya Hamazaki
Rysunki: Rei Izumi
Data wydania: wrzesień 2005
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: .hack//tasogare no udewa densetsu #3
Ilość stron: ?
Cena: ?


O komiksie: ...


.hack//Bransoleta Zmierzchu #2

Scenariusz: Tatsuya Hamazaki
Rysunki: Rei Izumi
Data wydania: czerwiec 2005
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: .hack//tasogare no udewa densetsu #2
Ilość stron: ?
Cena: ?


O komiksie: ...


Eden: It’s An Endless World! #10

Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Data wydania: 23 maj 2005
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: Eden: It’s An Endless World! #10
Ilość stron: 210
Cena: 18.90 zł


O komiksie: ...


Efendi: Arabeska Druga

Autor: Jon Courtenay Grimwood
Data wydania: 26 kwiecień 2005
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Efendi: The Second Arabesk
Ilość stron: 400
Cena: 32.00 zł


O książce: Al-Iskandarija to wolne miasto w Afryce Północnej, w rzeczywistości, w której I wojna światowa zakończyła się innym rezultatem niż znamy z podręczników historii. Świat arabski jest jedną z najpotężniejszych sił, a państwa Europy Zachodniej są bardziej podzielone.

Na al-Iskandariję spada bomba impulsowa – wysiada elektryka i elektronika, w całym mieście panuje totalny chaos. Aszraf-bej prowadzi śledztwo w sprawie swojego potencjalnego teścia, Hamzy efendiego, podejrzanego o masowe morderstwo. W sprawie wciąż pojawiają się nowe wątki, po mieście szaleją tajne służby obcych państw, zwłaszcza niemiecka Thiergarten.

Korzenie sprawy sięgają wojen plemiennych w Sudanie, gdzie wielkim okrucieństwem wsławił się legendarny pułkownik Abad. Kim był i jaki ma związek ze sprawą prowadzoną przez Aszrafa beja?


Battle Angel Alita #9: Podbój Zalemu

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: 15 kwiecień 2005
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #9: Conquest
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: Ostatni tom z przygodami ponętnego, żeńskiego cyborga o imieniu Alita.


.hack//Bransoleta Zmierzchu #1

Scenariusz: Tatsuya Hamazaki
Rysunki: Rei Izumi
Data wydania: 25 marca 2005
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: .hack//tasogare no udewa densetsu #1
Ilość stron: ?
Cena: ?


O komiksie: Witajcie w "The WORLD", najbardziej zaawansowanej grze online jaka do tej pory powstała. Tutaj możesz być kimkolwiek zechcesz, przeżyć swoje przygody, a jeśli nie zabraknie przyjaciół i determinacji - możesz nawet zostać bohaterem! Czternastoletni bliźniacy - Shugo i Rena właśnie wygrali konkurs i dzięki temu będą mogli wcielić się w legendarne awatary - "Kite" i "Black Rose". Uzbrojeni w potężną "Bransoletę Kite'a" muszą odkryć dlaczego podstępne potwory infekują "The WORLD" i stać się legendą .hackersów.


Wędrówki po Mieście Cyborgów

Scenariusz: Paweł Gierczak
Rysunki: Paweł Gierczak
Data wydania: 19 marca 2005
Wydawca: Wydawnictwo Roberta Zaręby
Ilość stron: 56
Cena: 11.90 zł


O komiksie: Zbiór czterech opowiadań, toczących się w tytułowym Mieście Cyborgów.Eden: It’s An Endless World! #9

Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Data wydania: 17 marzec 2005
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: Eden: It’s An Endless World! #9
Ilość stron: 210
Cena: 18.90 zł


O komiksie: Zgodnie z tradycją i w tym tomie mamy kolejne zaskoczenie. Otóż z komiksu o przemocy zrobił się komiks o seksie. Znalazło się tu miejsce na humor, ale mimo to nawet na chwilę nie zapominamy w jakim świecie znajdują się bohaterowie.


Battle Angel Alita #8: O Wojnie Barjacka

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: styczeń 2005
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #8: War Chronicle
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: Akcja rozpędza się niczym motorballer. Wojna w tym tomie przenosi się do Zalemu. Powracają dawno niewidziane postacie.


Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processer

Scenariusz: Masamune Shirow
Rysunki: Masamune Shirow
Data wydania: 17 grudzień 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Ghost in the Shell 1.5: Human-Error Processer
Ilość stron: 190
Cena: 35.00 zł


O komiksie: Zbiór opowiadań ze świata GitS, traktujących o agentach Sekcji 9-tej. Dodatkowo do komiksu dołączona została płyta CD z elektroniczną wersją mangi.


Pasza-Zade: Arabeska Pierwsza

Autor: Jon Courtenay Grimwood
Data wydania: grudzień 2004
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Pashazade: The First Arabesk
Ilość stron: 340
Cena: 33.90 zł


O książce: Historia powieści rozgrywa się w alternatywnym świecie, gdzie I wojnę światową wygrały Niemcy, Austria i Imperium Osmańskie, dzięki czemu świat arabski wygląda dzisiaj zupełnie inaczej. Dzieje młodego chłopca z wszczepionym do mózgu elektronicznym wspomaganiem, który okazuje się bękarcim synem paszy EgiptuJazz Miasta Królowej

Autor: Kathleen Ann Goonan
Data wydania: 20 grudnia 2004
Wydawca: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Queen City Jazz
Ilość stron: 520
Cena: 35.90


O książce: W świecie z niezbyt odległej przyszłości promieniowanie kosmiczne uniemożliwia komunikację radiową, przez co dochodzi do niemal całkowitej izolacji rozsianych po świecie społeczności. Zastosowanie nanotechnologii doprowadziło do potwornych wojen, katastrof i wymierania ludności. Młoda Verity, wywodząca się z grupy szejkerów, osiadłych blisko opuszczonego Dayton w stanie Ohio, odkrywa w sobie zdolność porozumiewania się ze skomputeryzowaną biblioteką miejską. Dowiaduje się tam o istnieniu "ożywionego" Miasta Królowej - Cincinnati, stworzonego i kierowanego przez nanotechnologię w oparciu o zasadę funkcjonowania społeczności pszczelej w ulu.
Kiedy Blaze, jedyny młody mężczyzna na farmie, zostaje zastrzelony, Verity otacza jego ciało nanotechnologicznym kocem i wyrusza z nim do miasta-legendy, w którym gigantyczne genetycznie zmutowane pszczoły roznoszą po ulicach informacje, a ogromne kwiaty wyrastają na szczytach żyjących budowli. Tylko tam Blaze może zostać wyrwany ze szponów śmierci. Cincinnati okazuje się jednak miastem, w którym marzenia przekształcają się w koszmar


Wideo z Jezusem

Autor: Andreas Eschbach
Data wydania: 1 grudzień 2004
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Das Jesus Video
Ilość stron: 600
Cena: 37.00 zł


O książce: Na wykopaliskach archeologicznych w Izraelu w pochodzącym sprzed dwóch tysięcy lat grobie znaleziono plastykowy woreczek, a w nim instrukcję obsługi japońskiej kamery wideo. Analiza metodą C14 potwierdziła, że wiek papieru broszurki rzeczywiście wynosi dwa tysiące lat. Jednak opisana w niej kamera ma pojawić się na rynku dopiero za trzy lata.

Nasuwa się wyjaśnienie, że w niedalekiej przyszłości - w ciągu następnych czterech lub sześciu lat - odkryty zostanie sposób poruszania się w czasie. Naukowcy stwierdzą, że możliwy jest ruch tylko w jednym kierunku, mianowicie w przeszłość. Dlaczego człowiek, którego szczątki znaleziono w grobie, nie zważając na ryzyko wyruszył w bezpowrotną podróż? Przyczyna mogła być tylko jedna: pragnął sfilmować Jezusa Chrystusa i owo nagranie, dobrze ukryte w bezpiecznym miejscu czeka teraz od tysięcy lat, by w końcu zabrali je stamtąd jego wspólnicy.

Do takiego wniosku dochodzą niezależnie odkrywca szczątków podróżnika, amerykański student Stephen Foxx, oraz sponsorujący wykopaliska medialny magnat John Kaun. Foxx rozpoczyna poszukiwania na własną rękę i stale udaje mu się o włos wyprzedzać milionera, choć ten ma do dyspozycji wszelkie środki i zasoby. Gdy wreszcie do gry włącza się również Watykan, sytuacja staje się krytyczna, gdyż kościół nie jest zainteresowany pokazaniem nagrania z Jezusem publiczności.

Tajemnica - tyle możemy zdradzić - zostanie na koniec wyjaśniona, lecz zupełnie inaczej, niż spodziewali się wszyscy uczestnicy wydarzeń.


Battle Angel Alita #7: Pancerna Panna Młoda

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: 26 listopad 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #7: Panzer Bride
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...Eden: It’s An Endless World! # 8

Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Data wydania: listopad 2004
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: Eden: It’s An Endless World! # 8
Ilość stron: 216
Cena: 18.00 zł


O komiksie: ...Upadłe Anioły

Autor: Richard Morgan
Data wydania: 1 październik 2004
Wydawca: ISA
Tytuł oryginału: Broken Angels
Ilość stron: 528
Cena: 44.90 zł


O książce: Upowłokowiony w uszkodzone ciało bojowe Klina, Takeshi Kovacs służy jako najemnik w sponsorowanej przez Protektorat, brutalnej wojnie domowej, mającej zdławić rewolucję na Sanction IV.

Korzystając z szansy dołączenia do potajemnej ekspedycji, mającej zabezpieczyć znalezisko archeologiczne, Takeshi wpada w wir zdrady i oszustw, przy których front zdaje się być miłym wspomnieniem. Poszukiwany obiekt jest bezcenny i niesie ze sobą niezliczone zagrożenia. To znalezisko, dla którego korporacje będą zabijać. Odkrycie, które zmieni ludzkość.


Battle Angel Alita #6: Droga do Wolności

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: 27 wrzesnia 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #6: Rain Maker
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...Battle Angel Alita #5: Czas Zemsty

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: 26 lipiec 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #5: Lost Sheep
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...Eden: It’s An Endless World! # 7

Scenariusz: Hiroki Endo
Rysunki: Hiroki Endo
Data wydania: lipiec 2004
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: Eden: It’s An Endless World! # 7
Ilość stron: 216
Cena: 16.00 zł


O komiksie: ...Nathan Never #9: Pieśń Wieloryba

Scenariusz: Antonio Serra
Rysunki: Mario Alberti
Data wydania: czerwiec 2004
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: Nathan Never: Il canto della balena
Ilość stron: 96
Cena: 12.90 zł


O komiksie: Seria o Natanie Neverze osadzona jest w niedalekiej przyszłości. Tytułowy bohater pracuje w agencji detektywistycznej. Tym razem pomaga pewnemu ekscentrycznemu milionerowi, który organizuje polowania na największe wodne ssaki – wieloryby. Radykalna grupa ekologów chce udaremnić polowanie. To właśnie ich musi odnaleźć i powstrzymać Natan…


Rozpoznanie Wzorca

Autor: William Gibson
Data wydania: czerwiec 2004
Wydawca: Zysk i S-ka
Tytuł oryginału: Pattern Recognition
Ilość stron: 332
Cena: 32.90 zł


O książce: Cayce Pollard jest drogą konsultantką ds. marketingu, o wręcz nadzmysłowej intuicji. Realizując londyński kontrakt, otrzymuje tajne zadanie. Ma przebadać intrygujące skrawki wideo, pojawiające się w Internecie. Te materiały filmowe zgromadziły wokół siebie całą subkulturę i każdy, kto potrafiłby wzbudzić równą lojalność wobec danej marki, byłby złotą żyłą dla klienta Cayce. Ale kiedy jej wynajęte mieszkanie staje się celem włamywaczy, Cayce zdaje sobie sprawę, że wydarzenia przekroczyły jej najśmielsze oczekiwania.


Battle Angel Alita #4: Mężczyzna Spowity w Płomienie

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: maj 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #4: Ars Magna
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...Gamedec

Autor: Marcin Przybyłek
Data wydania: maj 2004
Wydawca: SuperNowa
Ilość stron: 364
Cena: ?


O książce: Ludzkość końca XXII wieku jest podzielona: jedni żyją w realium, inni wybierają sieć. Gry zaspokajają wszelkie ludzkie potrzeby. To kosmiczne loty i baśniowe przygody, areny e-sportowe, nawiedzone domy, nielegalne tereny łowieckie i miasta zboczeńców... Tam, gdzie są ludzie, pojawiają się problemy. Rozwiązuje je Torkil Aymore. Gierczany detektyw. Gamedec. Świat gier dzieli od rzeczywistości bardzo cienka granica. Torkil Aymore, gamedec, przekroczył ją wiele razy. Każdy szczegół ma znaczenie. Więc rozejrzyj się dookoła. Masz pewność, że znajdujesz się w realium? Wejdź w sieć. Nie bój się. Jeśli pojawi się problem, pomoże ci GAMEDEC.


Mesjasz Formatuje Dysk

Autor: Henry Lion Oldi
Data wydania: kwiecień 2004
Wydawca: Solaris
Tytuł oryginału: Miesija Ocziszczajet Disk
Ilość stron: 446
Cena: 37.90 zł


O książce: Wyobraźmy sobie komputer zarządzający reinkarnacją dusz, zaatakowany nieznanym wirusem. W jednej z prowincji Podniebnej Krainy wybucha epidemia choroby nazwanej „Szaleństwem Buddy”. Objawy są podobne do schizofrenii: w zainfekowanych nią ludziach objawiają się inne osobowości, rzekomo z innych wcieleń. Chorzy dopuszczają się niecnych czynów. Prowadzący śledztwo sędzia odkrywa, że wszelkie tropy prowadzą do klasztoru Szaolin oraz w zaświaty, w krainę piekielnych demonów i monstrów. Wybuchowa mieszanka fantasy i cyberpunku.


Battle Angel Alita #3: Anioł Masakry

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: marzec 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #3: Killing Angel
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...Strażnicy #3

Scenariusz: Allan Moore
Rysunki: Dave Gibbons
Data wydania: marzec 2004
Wydawca: Egmont
Tytuł oryginału: The Watchmen
Ilość stron: 120
Cena: 24.90 zł


O komiksie: ...


Battle Angel Alita #2: Żelazna Dziewica

Scenariusz: Yukito Kishiro
Rysunki: Yukito Kishiro
Data wydania: styczeń 2004
Wydawca: J. P. Fantastica
Tytuł oryginału: Gunnm #2: Iron Maiden
Ilość stron: 210
Cena: 17.00 zł


O komiksie: ...
Opracował: Paweł "Fomoraig" Deptuch


Powrot