Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Brygada P.E.W.

Autor: Paweł "Fomoraig" Deptuch


Wydanie polskie


kcja komiksu „Brygada P.E.W” rozgrywa się w Warszawie w roku 2033, czyli mniej więcej w tym samym czasie co „Ghost in the Shell”. Fabuła umiejscowiona została, dla ścisłości, w świecie „Status 7”, nad którym współpracowali Adler i Piątkowski.

Na początku XXI wieku powojenny kryzys ekonomiczny spowodował wzrost globalnego niezadowolenia. Świat ogarnęły gwałtowne protesty. Zamieszki i uliczne bitwy stały się powszechne. Władze musiały sięgnąć po nadzwyczajne środki. Zreorganizowana policja otrzymała nowe uprawnienia i ciężki sprzęt. Tak powstaje P.E.W. czyli Prewencyjny Egzoszkielet Wielozadaniowy, którego dowództwo obejmuje pani porucznik Wagner, przeniesiona za niesubordynację.

Od tego momentu zaczyna się nabór odpowiednich kandydatów do pilotowania tego ciężkiego sprzętu. Wzrasta zainteresowanie prasy i innych mediów, robi się niewielkie zamieszanie, co wykorzystują terroryści...

Historia zapowiada się wręcz świetnie. Mamy kilka bohaterek o dość silnie ukształtowanych charakterkach, mnóstwo broni i tło polityczne. Z każdym kolejnym epizodem pojawia się nowy wątek, który coraz bardziej uatrakcyjnia opowieść. Jest poważnie, dramatycznie i wręcz rewelacyjnie.

Adler nieco zmienił swój styl rysowania dostosowując go do odbiorców magazynu w jakim komiks był drukowany. Wielkie, mangowe oczy wcale jednak nie przeszkadzają i nawet dodają większego powabu bohaterkom. Autorzy zastosowali zabieg typu Shirow, czyli obok kadrów umieszczali przypisy dotyczące np. aktualnej sytuacji politycznej czy opisów broni (Adler nie mógł siępowstrzymać gdyż podobnie jak Vendetta jest zapalonym militarystą). Wszystko to składa się na wspaniały cyberpunkowy klimat z jakim mieliśmy do czynienia przy okazji komiksów z serii „Status 7” czy „GitS”. Miejmy nadzieję, że autorzy powoli przygotowują kolejny rozdział tej opowieści, czego sobie i Wam życzę.

Brygada P.E.W. #1 (4 strony) - Kawaii nr 49(2/2004)
Brygada P.E.W. #2 (4 strony) – Kawaii nr 50(3/2004)
Brygada P.E.W. #3 (4 strony) – Kawaii nr 51(4/2004)
Brygada P.E.W. #4 (4 strony) – Kawaii nr 52(5/2004)
Brygada P.E.W. #5 (4 strony) – Kawaii nr 53(6/2004)

Autor: Marcin Herman, Robert Adler
Tytuł w Polsce: Brygada P.E.W.
Tytuł na zachodzie: brak
Wydawnictwo: Phoenix Press
Cena z okładki: 4 x 5.90 zł + 3.99 zł


Powrot