Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Mad Max 4 : Fury Road

Autor: Mike "Vendeta" Tarnowski

Premiera : 31 grudnia 2005


to z Was nie oglądał wszystkich części "Szalonego Max`a"? Zaledwie parę osób. No właśnie. Filmy były zbyt dobre, by można było ich nie oglądać. Bo przecież, Madmax to kino wręcz rewolucyjne. Eksperyment, który dał Mel`owi Gibsonowi przepustkę do Hollywood. Dał również początek gatunkowi filmu - "post-apocaliptic", na którym opierali się późniejsi reżyserzy a nawet twórcy gier komputerowych (Fallout). Już w lipcu 2004 roku, czeka Was niespodzianka. Otóż bardzo długie negocjacje, przygotowania oraz zbieranie funduszy na produkcję filmu "MadMax: Fury Road" dobiegły końca przeszło rok temu. Film obecnie kręcony jest w nowym studiu Fox Studios w Sydney (Australia) od maja. Natomiast wszystkie zdjęcia plenerowe mają być kręcone nie tak jak na początku zapowiadano w Kuwejcie i w Arabii Saudyjskiej, a w zdecydowanie spokojniejszej Namibii już we wrześniu 2003 roku. Reżyserem filmu jest George Miller, znany z pozostałych części Mad Max`a, oraz dwóch filmów ze świnką "Bebe" (oglądałem! znajomy który poszedł razem ze mną namówiony argumentem, że film został nagrodzony Oscarem za efekty specjalne, wciąż żąda zwrotu pieniędzy za sens!) oraz "Czarownice z Eastwick". Rolę Madmax`a oczywiście zagra, nieustraszony, obiekt westchnień młodych kobiecych piersi - Mel Gibson. Pozostała obsada, nie jest znana, podobnie jak scenariusz. Astronomiczny budżet filmu 104 miliony dolarów, pozwoli reżyserowi na sięgnięcie po zawansowane techniki efektów specjalnych i cyfrową obróbkę obrazu. Można się tylko domyślać się jak bardzo będzie to kino efekciarskie. Pozostaje tylko czekać.

Post Scriptum : Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w "Fury Road" MadMax będzie miał syna.

Post Scriptum 2: Chyba się tego filmu niedoczekamy. Co gorsze, te same wątpliwości ma odtwórca głównej roli w filmie - Mel Gibson. Producentów, od początku, prześladuje pech. Wpierw wojna w Iraku wykluczyła ten kraj jako miejsce realizacji filmu. Gdy znaleziono alternatywne miejsce na pustyni Kalahari w Namibii okazało się, że przebywanie jest tam zbyt niebezpiecznie (obawa o zamachy terrorystyczne). Tymczasem serwis IMDB poinformował, że głównym problemem jest "logistyka" a obawa przed zamachami jest jedynie wymówką (Namibia jest krajem zamieszkiwanym w większości przez chrześcijan i nigdy nie była traktowana jako cel ewentualnych zamachów terrorystycznych. Sama Kalahari jest natomiast w większości bezludna). Co myśli o tym sam Mel Gibson? Na pytanie ile oferują mu za zagranie w sequelu "Zabójczej broni 5", odpowiedział :

"- Ach. Dobre pytanie. Jestem za stary i nie mogę igrać z własnym zdrowiem w filmie akcji. To samo coraz bardziej wyklucza mój udział w filmie "Mad Max 4: Fury Road". Zbliżamy się do momentu, w którym producenci niedługo zmienią nazwę filmu na "Fat Max" (Gruby Max), ale mam nadzieję, że w końcu, zacznę pracę z Weir`em i Miller`em. Ci dwaj goście to mistrzowie w swojej klasie i z przyjemnością będę z nimi raz jeszcze współpracował. Problem w tym, czy oni wciąż będą chcieli mnie?

George Miller, który miał zająć się reżyserią "Fury Road", w oświadczeniu złożonym parę miesięcy temu dla australijskich mediów oznajmił, że nie jest możliwa realizacja zdjęć poza Kalahari. Tylko tutaj znajdują się takie tereny, po których mogłyby jeździć pojazdy, których zamierzaliśmy użyć w filmie - twierdzi Miller. Gdzie indziej one mogłyby się zapadać.

Max: Mel Gibson
???: ???
???: ???
???: ???
???: ???
Reżyseria: George Miller
Scenariusz: George Miller, Brendan Mccarthy
Muzyka: ???
Zdjęcia: Andrew Cesne
Produkcja: ???
Powrot