Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Nemesis (Nemezis)

Autor: Andrzej "Krawiec" Krawczyszyn

"It takes more than flesh and blood to be human."
(Potrzeba czegoś więcej niż ciało i krew by być człowiekiem)


est Rok 2027 Japonia i Stany Zjednoczone połączyły się ze sobą w jeden organizm polityczno ekonomiczny. Człowiek i maszyna także zostały połączone ze sobą tworząc nowe pokolenie "uszlachetnionych" ludzi. Staje to się problemem dla części populacji ludzkiej. Duża część ludzi odrzuca cybernetyczny sposób modyfikowania ludzkiego ciała i tworzy grupy paramilitarne zwalczające zwiększającą się populację zmodyfikowanych cybernetycznie ludzi w wyniku, czego na ulicach licznych miast rozlewa się gwałtowna fala przemocy i terroryzmu skierowana przeciw nowym "uszlachetnionym" cybernetycznie ludziom.o walki z tym zjawiskiem zostaje skierowana nowa, specjalna, składająca się wyłącznie z nowych, bojowych typów cyborgów jednostka policji. Na jej czele stoi cyborg i istota niemal doskonała - komisarz Farnsworth (w tej roli Tim Thomerson). Jednostka ta po krótkim okresie działalności wymyka się jednak swoim twórcom spod kontroli. Aby zapewnić bezpieczeństwo "absolutne" jej członkowie, na czele z komisarzem Farnsworthem, zamierzają zdobyć władzę absolutną nad światem. Ich plan jest prosty zamierzają porwać światowych liderów, a w rządach poszczególnych państw osadzić swoich przedstawicieli.

W cały ten splot wydarzeń zostaje wciągnięty scyborgizowany, posiadający jedynie 86.5% tkanki ludzkiej i znajdujący się na granicy cyberpsychozy policjant Alex Rain (w tej roli Olivier Gruner), którego zadaniem jest przewiezienie na Jawę danych ważnych zarówno dla zbuntowanych cyborgów jak i ruchu oporu informacji...

ilm "Nemezis" pomimo swoich lat i wszelkich wynikających z niskiego budżetu niedostatków oraz oklepanego scenariusza (ach, to ciągłe pragnienie dominacji nad światem) o dziwo ogląda się całkiem dobrze. Powiem więcej film jest po prostu niezłym wczesnym, niskobudżetowym filmem o tematyce cyberpunkowej. Śmiało mogę go polecić wszelkim fanom gatunku.

Alex Rain: Olivier Gruner
komisarz Farnsworth: Tim Thomerson
Yoshiro Han: Yuji Okumoto
Max Impact: Merle Kennedy
Rosaria: Jennifer Gatti
Reżyseria: Albert Pyun
Scenariusz: Rebecca Charles
Muzyka: Michel Rubini
Zdjęcia: George Mooradian
Produkcja: Tom Karnowski, Eric Karson


Zdjęcia z Filmu :
Powrot