Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

The Lawnmower Man 2: Beyond Cyberspace

Autor: Andrzej "Krawiec" Krawczyszyn

osiarz Umysłów odsłona druga - film zaczyna się z chwilą udzielania pomocy przez ekipy ratunkowe ofierze tajemniczego wybuchu w laboratorium. Okazuję się, że tą okaleczoną ofiarą jest Jobe, (tym razem w tą rolę wcielił się Matt Frewer) który w wyniku incydentu w laboratorium utracił wspomnienia sprzed wypadku.

Zniszczony umysł Joba zostaje zrekonstruowany przez Dr. Cori Platt (Ely Pouget), która wykorzystała do tego celu rzeczywistość wirtualną (Virtual Reality -VR).

Po krótkim procesie rehabilitacji Jobe zostaje poproszony o pomoc przy budowie mogącego stanowić „pomost” pomiędzy światem realnym a rzeczywistością wirtualną nowego typu procesora o nazwie „Chiron”.

Sam patent, oraz częściowo już zbudowany procesor został zaprojektowany przez pioniera rzeczywistości wirtualnej naukowca Dr. Benjamina Trace (w tej roli Patric Bergin), lecz w wyniku serii procesów sądowych został on przejęty przez jego wroga Jonathana Walkera, który za pomocą „Chirona” i Jobe’a zamierza zapanować nad autostradą informatyczną...

Szybko okazuję się, że jednak Jobe ma swoje plany. Korzystając ze swoich umiejętności oraz dawnego znajomego Petera przenika on zakamarki rzeczywistości wirtualnej i tworzy własny, diaboliczny świat, w którym on sam jest Bogiem. Ponownie dąży też do panowania nad ziemskim padołem (skąd my to znamy)...

Zdecydowanie najmocniejszą stroną filmu są efekty specjalne. Czasami widz ma wrażenie, że twórcy filmu próbowali zamaskować nimi wszelkie wady filmu z kiepskim wtórnym pomysłem, scenariuszem i montażem włącznie. „Dzieło” to czasami przypomina nie film o tematyce SF a tym bardziej cyberpunkowej, lecz cukierkowe kino familijne (ach te rezolutne, potrafiące wybrnąć z każdej sytuacji dzieci, czy to nie słodkie) z rekwizytami charakterystycznymi dla cyberpunkowego nurtu filmowego.

Podsumowując, jeśli chcesz zobaczyć Kosiarza Umysłów najlepiej obejrzyj część pierwszą a jeszcze lepiej przeczytaj opowiadanie Stephena Kinga. Na część drugą zdecydowanie szkoda czasu.

Jobe Smith: Matt Frewer
dr Benjamin Trace: Patrick Bergin
Peter: Austin O’Brien
dr Cori Paltt: Eley Pouget
?: ?
Reżyseria: Farhad Mann
Scenariusz: Farhad Mann,Michael Miner
Muzyka: Rober Folk
Zdjęcia: Russel Ward
Produkcja: ?

Powrot