Poprzednia strona Następna strona
     

Forum
 

Cyber City OEDO 808

Autor: Adam S

amy rok 2808, przestępczość na Ziemi jest tak ogromna, że najgroźniejsi przestępcy odsiadują swe kilkusetletnie wyroki w ogromnym orbitalnym więzieniu. Skazani na kosmiczną otchłań nie mają szans na wyjście za dobre sprawowanie czy zmniejszenie wyroku. Jednak trzem kryminalistom szanse rehabilitacji daje Cyber Policja z Juzo Hasegawą na czele. W zamian za zmniejszenie wyroku muszą wykonywać zadania, których policji się nie chce. Nie chodzi tu o kierownie ruchem czy wypisywanie mandatów, a łapaniem najgorszych zwyrodnialców przebywających jeszcze na wolności. Żeby nie było zbyt cukierkowo, Hasegawa wyposażył naszych bohaterów w ostatni krzyk mody, obroże z ładunkiem wybuchowym, który zostanie zdetonowany przy najmniejszym wybryku trójki pseudoglin.

Na Cyber City Oedo składają się trzy części.

W pierwszej Virtual Death Sengoku, Bententa i Gogula wychodzą z więzienia i otrzymują zadanie odszukania pewnego hackera. Psychic Trooper to tytuł drugiego odcinka, w którym bohaterowie muszą stawić czoła Molcosowi, tajnemu projektowi wojskowemu, natomiast w części trzeciej Blood Lust mają za zadanie rozwiązać tajemnicze morderstwa naukowców, którzy umierali jak po spotkaniu z Drakulą.

Filmowi towarzyszy cudowna muzyka, która jest połączeniem jakby gotyckiego rocka z muzyką elektroniczną, jej autorem jest Rory McFarlane. Trzeba przyznac, że reżyser Yoshiaki Kawajiri (jest także razem z Hirozo Hamasaki character-designerem) wykonał kawał dobrej roboty. Na pewno film jest obowiązkowym anime dla każdego cyberpunka.

Zdjęcia z Filmu :
Powrot